Czy zęby można wyleczyć pod narkozą?

Mam 21 lat, od kilku lat nie byłam u dentysty. Mam mocno zniszczone zęby,niektóre połamane, niektóre czarne kilka z nich cały czas boli. Dziennie łykam kilka przeciwbólowych tabletek. Nie mogę normalnie jeść! Panicznie boję się iść do dentysty i tego bólu! Czy można je wyleczyć pod narkozą? nie stać mnie na prywatny taki zabieg.

Myślę, że w tzw. tradycyjnym systemie powinna Pani sobie poradzić. Proszę tylko spróbować. Powodzenia.

NFZ nie refunduje zabiegów pod narkozą. Obecnie metody stosowane podczas leczenia zębów są w większości bezbolesne. Powinna Pani znaleźć gabinet, który oferuje atraumatyczne leczenie ewentualnie zdecydowac się na zabieg pod narkozą, ale w gabinecie prywatnym.

Dentofobia, czyli strach przed leczeniem u dentysty to bardzo powszechne zjawisko, nie jest Pani jedyna;) Unikając dentysty (mimo strachu) szkodzi Pani swojemu zdrowiu, ponieważ nieleczone zęby z rozwijającymi się stanami zapalnymi i próchnicą mogą skutkować nie tylko utratą zębów, ale też poważnym chorobom ogólnym jak sepsa czy zawał serca. Jeśli czegoś można się obawiać, to właśnie takich konsekwencji zaniedbań, nie zaś stomatologa, który chce Pani pomóc. Owszem, zęby można leczyć pod narkozą, ale prywatnie. Poza narkozą dostępne są także inne, skuteczne i bezbolesne metody znieczulenia np. relaksacja za pomocą gazu rozweselającego lub komputerowe znieczulenie Wand – dzięki nim zabieg jest szybki i bezbolesny, a Pacjent nic nie czuje. W związku z Pani obawą przed leczeniem polecamy lekturę naszego poradnika „Bądź bystry u dentysty”, który powinien rozwiać Pani strach i niepewność. Trzymamy kciuki!

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry