Strach przed ekstrakcją zęba

jutro mam miec usuwane zęby, boje sie panicznie i odwlekam to z miesiaca na miesiac.Leczenie zebów to była dla mnie zawsze pestka , leczenie kanałowe itp zawsze bez znieczulenia a wyrywania panicznie co ja mam ze soba zrobic? błagam o pomoc

Witam. Dzięki nowoczesnym technikom leczenia każdy zabieg ( także ekstrakcję zęba) da się tak znieczulić, że dla pacjenta będzie on bezbolesny. Proszę informować lekarza o swoich odczuciach w trakcie zabiegu, tak by w razie niepożądanych reakcji, otrzymała Pani dodatkową dawkę środka znieczulającego. Na pocieszenie dodam, że pacjenci dentofobiczni, gdy już pokonają strach, stają się potem bardzo sumiennymi pacjentami, wręcz dumnymi z tego, że pokonali lęk i wstyd. Być może także Pani będzie dumna z siebie, czego serdecznie życzę. A na przyszłość proszę szukać gabinetu gdzie wykonują zabiegi przy użyciu gazu rozweselającego. Oddychanie podtlenkiem azotu daje uczucie bardzo przyjemnego oszołomienia. Będąc w tym stanie nie odczuwa się ani strachu, ani lęku, pacjent pozostaje w stałym kontakcie z lekarzem i w pełni podejmuje współpracę przy leczeniu.

W takiej sytuacji zalecam Pacjentom zabieg w gazie rozweselającym (podtlenek azotu). Sedacja wziewna podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) powoduje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia oraz oddzielenia od rzeczywistości, przy jednoczesnym zachowaniu przez pacjenta odruchów i świadomości. Oczywiście podczas zabiegu podawane jest komputerowe znieczulenie które gwarantuje całkowicie bezbolesne usuwanie zębów.

Witam. Rozumiem ogromny strach, który przezywa naprawdę dużo osób u dentysty. Proszę myśleć pozytywnie i o efekcie, który będzie potem- jak będzie Pani mogła być z siebie dumna i zdrowsza.
Magdalena Brabec

No cóż jak trzeba usunąć , to nie bardzo jest jakieś inne wyjście , nie ma się czego obawiać , znieczulenie jest na tyle skuteczne ,że nic nie powinna Pani czuć.

Niepotrzebnie się Pani obawia. Mamy XXI wiek, stomatologia jako dziedzina bardzo się rozwinęła, technologie wykorzystywane przez stomatologa także, co pozwala na komfortowe i bezbolesne leczenie za pomocą innowacyjnych technik. Proszę uwierzyć, że jeśli zdecyduje się Pani przed usunięciem zęba na odpowiedni rodzaj znieczulenia, nie ma mowy o bólu. Proszę poszukać gabinetu oferującego np. komputerowe znieczulenie, które pozwoli na szybkie i bezbolesne podanie znieczulenia. W takim znieczuleniu nie ma tradycyjnej strzykawki, a jedynie drobny aplikator, który z wysoką precyzją znieczula tkanki. Ale nie tylko nowości - w medycynie od ponad 150 lat używa się również tzw. gazu rozweselającego, który pomaga zrelaksować się Pacjentowi podczas zabiegu. Warto też udać się do sprawdzonego, doświadczonego stomatologa, który wytłumaczy Pani krok po kroku jak będzie wyglądał zabieg. Pozdrawiam i trzymam kciuki, aby udało się Pani przełamać ten niepotrzebny strach.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry