Witam. Dzięki nowoczesnym technikom leczenia każdy zabieg ( także ekstrakcję zęba) da się tak znieczulić, że dla pacjenta będzie on bezbolesny. Proszę informować lekarza o swoich odczuciach w trakcie zabiegu, tak by w razie niepożądanych reakcji, otrzymała Pani dodatkową dawkę środka znieczulającego. Na pocieszenie dodam, że pacjenci dentofobiczni, gdy już pokonają strach, stają się potem bardzo sumiennymi pacjentami, wręcz dumnymi z tego, że pokonali lęk i wstyd. Być może także Pani będzie dumna z siebie, czego serdecznie życzę. A na przyszłość proszę szukać gabinetu gdzie wykonują zabiegi przy użyciu gazu rozweselającego. Oddychanie podtlenkiem azotu daje uczucie bardzo przyjemnego oszołomienia. Będąc w tym stanie nie odczuwa się ani strachu, ani lęku, pacjent pozostaje w stałym kontakcie z lekarzem i w pełni podejmuje współpracę przy leczeniu.
W takiej sytuacji zalecam Pacjentom zabieg w gazie rozweselającym (podtlenek azotu). Sedacja wziewna podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) powoduje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia oraz oddzielenia od rzeczywistości, przy jednoczesnym zachowaniu przez pacjenta odruchów i świadomości. Oczywiście podczas zabiegu podawane jest komputerowe znieczulenie które gwarantuje całkowicie bezbolesne usuwanie zębów.
Witam. Rozumiem ogromny strach, który przezywa naprawdę dużo osób u dentysty. Proszę myśleć pozytywnie i o efekcie, który będzie potem- jak będzie Pani mogła być z siebie dumna i zdrowsza.
Magdalena Brabec
No cóż jak trzeba usunąć , to nie bardzo jest jakieś inne wyjście , nie ma się czego obawiać , znieczulenie jest na tyle skuteczne ,że nic nie powinna Pani czuć.
Witam.
Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne usunięcie zęba. Polecam komputerowe znieczulenie, gdzie samo podawanie środka znieczulającego jest bezbolesne. Natomiast w opisywanym lęku skuteczny jest podtlenek azotu, który wdycha Pani podczas zabiegu.
Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/chirurgia-stomatologiczna-katowice.php
Niepotrzebnie się Pani obawia. Mamy XXI wiek, stomatologia jako dziedzina bardzo się rozwinęła, technologie wykorzystywane przez stomatologa także, co pozwala na komfortowe i bezbolesne leczenie za pomocą innowacyjnych technik. Proszę uwierzyć, że jeśli zdecyduje się Pani przed usunięciem zęba na odpowiedni rodzaj znieczulenia, nie ma mowy o bólu. Proszę poszukać gabinetu oferującego np. komputerowe znieczulenie, które pozwoli na szybkie i bezbolesne podanie znieczulenia. W takim znieczuleniu nie ma tradycyjnej strzykawki, a jedynie drobny aplikator, który z wysoką precyzją znieczula tkanki. Ale nie tylko nowości - w medycynie od ponad 150 lat używa się również tzw. gazu rozweselającego, który pomaga zrelaksować się Pacjentowi podczas zabiegu. Warto też udać się do sprawdzonego, doświadczonego stomatologa, który wytłumaczy Pani krok po kroku jak będzie wyglądał zabieg. Pozdrawiam i trzymam kciuki, aby udało się Pani przełamać ten niepotrzebny strach.
Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Lęk przed znieczuleniem i wizytą u dentysty – odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała
- Ukruszony ząb i strach przed dentystą – odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała
- Jak opanować panikę dziecka u dentysty? – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
- Czy podczas zabiegów chirurgicznych z zakresu stomatologii jest możliwość skorzystania z podtlenku azotu z jednoczesnym zastosowaniem znieczulenia miejscowego? – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
- Paniczny lęk przed wizytą u stomatologa – odpowiada Lek. dent. Aleksandra Bąk
- Problem z panicznym lękiem przed dentystą – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Lęk przed wizytą u stomatologa – odpowiada Lek. dent. Katarzyna Kochańczyk
- Usunięcie ósemki a narkoza – odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała
- Jak ćwiczyć mięśnie żuchwy, aby nie były tak napięte podczas wizyty u stomatologa? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Jak radzić sobie ze strachem przed dentystą w dorosłości? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
artykuły
Strach przed dentystą
Strach przed dentystą określany jest jako dentofob
Podtlenek azotu - charakterystyka, zastosowanie w chirurgii, stomatologia, dodatek do żywności, skutki uboczne
Podtlenek azotu - być może ta nazwa brzmi dziwnie
Dental Button - sposób na walkę z dentofobią
Badania dowodzą, że ponad połowa Polaków panicznie