Dlaczego senność po udarze dalej się utrzymuje?

Moja mama miała udar 6 dni temu. Ma niedowład lewej nogi i paraliż ręki. Bardzo niepokoi mnie to że caly czas jest śpiąca i nie widać aby ten stan mijał. Nie jest niczym zainteresowana, nawet jak próbuje z nami rozmawiać to zasypia. Czy to normalne, że po tych 6 dniach to się nie zmieniło? Kiedy można się spodziewać poprawy?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

senność i chroniczne zmęczenie to bardzo częsty symptom, który występuje u osób po udarze. Z jednej strony wskazuje się, że sen jest pomocny, ponieważ regeneruje mózg po przebytym udarze, jednak trzeba liczyć się z tym, że mogło dojść do poważnych zaburzeń, które trzeba zbadać w poradni neurologicznej.

Okres ten trwa różnie i może zająć nawet kilka tygodni. Dla pewności zalecamy stałą kontrolę neurologa bądź też lekarza internisty. Powinna Pani skonsultować ciągłą senność mamy ze specjalistą, który możliwe, że zleci dodatkowe badania.

Jeśli problem nie minie z czasem, będzie trzeba zastosować odpowiednie leczenie polegające na terapii lub przyjmowaniu odpowiednich leków.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-taka-nadmierna-sennosc-po-udarze

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-udarze-nalezy-ciagle-spac

https://portal.abczdrowie.pl/udar-mozgu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.