Jaka może być przyczyna tego zmęczenia, senność oraz częstego oddawania moczu?

Witam mam 18 lat, a od jakiegoś czasu obserwuję u siebie niektóre z objawów cukrzycy (zmęczenie, senność, częste oddawanie moczu, duże pragnienie, suchość w ustach). Robiłam badanie poziomu glukozy we krwi, ale wyszło ono prawidłowe. Zastanawiam się więc jaka może być przyczyna tego, że ostatnio tak źle się czuję.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

chroniczne zmęczenie, senność oraz częstomocz mogą mieć różne przyczyny. Jedną z nich jest właśnie cukrzyca. W celu jej zdiagnozowania należy wykonać test glukozy na czczo oraz OGTT(doustny test tolerancji glukozy). Proszę pamiętać, że podczas OGTT powinna Pani zrezygnować z wysiłku fizycznego, jedzenia i picia oraz palenia papierosów.

Rozpoznanie pierwszych objawów cukrzycy jest bardzo istotne, ponieważ można podjąć natychmiastowe leczenie. Dostrzeżenie ich jest wyraźnym sygnałem, że należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem diabetologiem, z który wdroży odpowiednie leczenie oraz dostosuje dietę utrzymującą prawidłowy poziom glukozy we krwi. Ciągłe zmęczenie, może być również spowodowane nieodpowiednią dietą, nietolerancją pokarmową, anemią, a nawet nadmiernym stresem.

Więcej szczegółowych informacji na cukrzycy znajdzie Pani w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/cukrzyca

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów abcZdrowie na pytania o podobnej tematyce :

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-sennosc-zmeczenie-czeste-oddawanie-moczu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-sa-objawy-cukrzycy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową.

W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.