Czym może być spowodowana ta senność i zmęczenie?

Witam. Od około 2 miesięcy odczuwam zmęczenie w ciągu całego dnia, jestem cały czas senna i nic mi się nie chce. Trudno zmobilizować mi się do jakiegokolwiek wysiłku. Brakuje mi siły fizycznej, badania krwi w normie jedynie lekko podwyższony cholesterol. Czym to może być spowodowane i jak dodać sobie energii? Dziękuję. Joanna
KOBIETA, 41 LAT 2 miesiące temu

Badania krwi - bilirubina

Sprawdź czym jest bilirubina! Czy masz ją w normie? Jakie są przyczyny jej wysokiego stężenia w organizmie? Dowiedz się szczegółów, ponieważ jej nadmiar może prowadzić do żółtaczki.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Przyczyny zmęczenia mogą być bardzo różne, jeżeli stan ten trwa od dłuższego czasu warto skonsultować się z lekarzem. Wspomina Pani, że morfologia nie wykazała znacznych odchyleń. Warto byłoby jeszcze przebadać się pod kątem endokrynologicznym i sprawdzić poziom hormonów. Jeżeli lekarz wykluczy zaburzenia hormonalne i inne schorzenia, być może przyczyna tkwi w prowadzonym stylu życia. Nadmiar obowiązków zawodowych, brak odpoczynku oraz odpowiedniej ilości snu, niewielka aktywność fizyczna oraz długotrwały stres – wszystko to może powodować pogorszenie samopoczucia. Czasami zmęczenie może być również wynikiem nieodpowiedniej diety ubogiej w witaminy oraz minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W takiej sytuacji warto wprowadzić nieco modyfikacji do swojego codziennego trybu życia.

Pomocne mogą być regularne ćwiczenia fizyczne, medytacja lub joga. Proszę również zadbać o odpowiednią dawkę snu. Od czasu do czasu warto również znaleźć chwilę dla siebie i udać się na relaksacyjny masaż. Może Pani również sięgnąć po suplementy diety dostępne w aptekach. Proszę jednak pamiętać, że ich stosowanie zawsze powinno przebiegać w konsultacji z lekarzem. Warto rozważyć również wizytę u psychologa.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/ciagle-zmeczene

Warto również sprawdzić, co na pytania o zbliżonej tematyce odpowiadają eksperci serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/oslabienie-i-ciagle-zmeczenie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-silnego-zmeczenia-i-sennosc

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przewlekle-zmeczenie-sennosc-i-oslabienie-koncentracji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty