Do jakiego lekarza należy się udać w związku z tym zmęczeniem?

Nie mogę się obudzić, ciągle czuję zmęczenie, słabo odczuwam różne bodźce, tak jakbym była momentalnie głucha. Często się zapatrzę w jeden punkt, czuję się jakbym była w śnie, albo jakbym zasypiała z otwartymi oczami. Nie lubię kontaktu z ludźmi, chyba że tylko chwilowa rozmowa z obcym człowiekiem, która akurat pozwala mi się na chwilę obudzić, bo dłuższą wymiana zdań już mnie męczy i mam ochotę ją zakończyć jak najszybciej. Mam wrażenie że w najbardziej krytycznych momentach delikatnie kręci mi się w głowie, nie umiem zapanować nad ruchami i jest mi ciężko zrobić jakąkolwiek czynność. Często nie potrafię się wypowiedzieć (albo wymawiam cos niepoprawnie, albo w trakcie mowienia zapomnę co chciałam konkretnie przekazać). Nie mam kontaktu z rówieśnikami, bo rzadko kiedy miałam dla nich czas (nie spotykałam się z nimi z powodu braku chęci) - wkurzam się sama na siebie, że mi to nie przeszkadza. Ale wystarczy tylko, że wrócę do domu i prawie wszystko się uspokaja (poza zmęczeniem). Śpię 8-9 godz w ciągu nocy. Jest to bardzo uciążliwe. Co robić? Do jakiego lekarza się udać?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam,



opisane objawy wymagają przede wszystkim wykonania badania przedmiotowego u dobrego neurologa który podejdzie do opisanych objawów bardzo poważnie. Wskazane było by przed wizytą wykonać podstawowe badania laboratoryjne takie jak morfologia z rozmazem, glukoza, potas, sód, magnez, witamina D, witamina B 12 z wynikami udać się do specjalisty neurologa który wykona badanie przedmiotowe porówna je z objawami klinicznymi zlecając odpowiednią diagnostykę obrazową aby ustalić powód opisanych objawów. Może się okazać, że lekarz zleci konsultację psychologa klinicznego.



Pozdrawiam

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu. Diagnostykę tych dolegliwości najlepiej zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego, który zleci Pani wykonanie różnych badań podstawowych, m.in. morfologii, aby zweryfikować ogólny stan zdrowia. W oparciu o ich wyniki lekarz będzie mógł określić, czy konieczna jest dalsza konsultacja ze specjalistą. Ciągłe zmęczenie może wynikać z prowadzonego stylu życia, nieodpowiedniej diety ubogiej w witaminy i składniki mineralne czy z przepracowania.

Taki stan często towarzyszy różnym schorzeniom, np. cukrzycy. Zdarza się, że sugeruje ono również problemy z tarczycą – w tym przypadku warto byłoby dla pewności zbadać dodatkowo hormony i zasięgnąć opinii endokrynologicznej. Wspomina Pani jednak także o innych objawach, które wydają się niepokojące, m.in. zawroty głowy czy problemy z pamięcią – w tej sytuacji dobrym pomysłem będzie dodatkowo wizyta u neurologa, który zleci Pani dodatkowe badania pod kątem chorób układu nerwowego. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty, aby jak najszybciej zweryfikować źródło problemu i rozpocząć ewentualne leczenie.

Jednocześnie zachęcamy do przeczytania artykułu opublikowanego na portalu abcZdrowie.pl. Zawiera on więcej istotnych informacji na temat możliwych przyczyn zmęczenia:

https://portal.abczdrowie.pl/ciagle-zmeczene

Warto także przeczytać, co na podobny temat sądzą eksperci naszego serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szybkie-zmeczenie-ospalosc

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/chroniczne-zmeczenie-znuzenie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozdraznienie-ospalosc-zmeczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty