Narkoza, czyli znieczulenie ogólne jest formą znieczulenia bardzo obciążającą organizm i powinna być stosowana tylko i wyłącznie w przypadkach absolutnej konieczności. (trzeba pamiętać, że narkoza może powodować wiele działań niepożądanych - dyskomfort w gardle, nudności, wymioty, złe samopoczucie, ból głowy, itd.).
Do zabiegu w znieczuleniu ogólnym niezbędna jest konsultacja anestezjologiczna. Powinny zostać wykonane badania krwi - morfologia i koagulogram (również trzeba użyć igły), co pozwoli ocenić stan ogólny i krzepliwość krwi pacjenta. Niestety nie we wszystkich klinikach stomatologicznych stosujących znieczulenia ogólne wymagane są w/w badania, pomimo absolutnych wskazań do ich wykonania. Jest to nieprofesjonalne i może skutkować powikłaniami w czasie znieczulenia, wynikających z niepełnej informacji o pacjencie przed zabiegiem.
Sedacja podtlenkiem azotu jest najlepszym rozwiązaniem dla Pani syna. Jest to idealne rozwiązanie dla dzieci oraz dla pacjentów cierpiących na dentofobię. Udało się usunąć dwa zęby więc nie powinno być problemu z leczeniem pozostałych. Proponuję jednak aby leczyć zęby po jednym na wizycie, ponieważ leczenie trwa trochę dłużej od usuwania i dziecko mimo podtlenku może zacząć się niepokoić na fotelu. Na pewno wszystko zakończy się sukcesem i syn będzie miał wyleczone wszystkie ząbki.
Witam,zdecydowanie odradzam znieczulenie ogolne,niesie ono za soba zbyt wiele mozliwych powiklan i powinno byc uzywane do zabiegow przy ktorych nie jest mozliwa inna forma znieczulenia!takim zabiegiem na pewno nie jest opracowanie próchnicy nawet u dziecka!!!!!!!!!!!
Znieczulenie ogólne to dość inwazyjny rodzaj znieczulenia, który w przypadku tego typu zabiegów wykonywany jest jedynie w naprawdę trudnych przypadkach, np. przy pacjentach z chorobami neurologicznymi. Proszę przemyśleć inne dostępne rozwiązania. Sedacja podtlenkiem azotu jest dobrym wyborem, wprowadza pacjenta w stan relaksu, może on sobie nawet uciąć sobie drzemkę. Alternatywą jest również komputerowe znieczulenie, gdzie najpierw niewielkiej ilości igłę, wyglądającą jak długopis, stomatolog przykłada do dziąsła – już wtedy tkanka jest znieczulona – i dopiero delikatnie wkłuwa się nią w dziąsło. Taka technika znieczulenia jest całkowicie łagodna, bezbolesna, nie powoduje opuchnięcia tkanek i twarzy, dlatego też jest szczególnie często wybierana do znieczulania dzieci.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Usuwanie zębów ze względu na nawracające stany ropne – odpowiada Bartłomiej Rawski
- Czy podczas zabiegów chirurgicznych z zakresu stomatologii jest możliwość skorzystania z podtlenku azotu z jednoczesnym zastosowaniem znieczulenia miejscowego? – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
- Jak radzić sobie z dentofobią? – odpowiada Lek. dent. Marta Kędzierska
- Lęk przed wizytą u stomatologa – odpowiada Lek. dent. Katarzyna Kochańczyk
- Usunięcie ząbków u dziecka – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
- Na czym polega sedacja? – odpowiada Lek. Zbigniew Sycz
- Jakie są kryteria stosowania leczenia zębów pod narkozą? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Co robić z bólem zęba i opuchlizną u córki? – odpowiada Lek. dent. Karolina Wapniarska-Wawrzaszek
- Lęk przed znieczuleniem i wizytą u dentysty – odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała
- Czy córka może usunąć zęby pod narkozą? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
artykuły
Anestetyki - przykłady, działanie i zastosowanie
Anestetyki to środki, które są stosowane do zniecz
Znieczulenie - zapomnij o bólu i stresie
Jeśli znieczulenie miejscowe nie zapewnia właściwe
Podtlenek azotu - charakterystyka, zastosowanie w chirurgii, stomatologia, dodatek do żywności, skutki uboczne
Podtlenek azotu - być może ta nazwa brzmi dziwnie