Co robić z bólem zęba i opuchlizną u córki?

Witam, córka lat 4 straszna próchnica spowodowana ciaglymi antybiotyki, inchalacjami. Robiliśmy próbę podejścia U dentysty Ale nieskutecznie ponieważ nie chciała buzi otworzyć. Dziś zaczęła mówić że boli ją ząb i zauważyłam opuchlizne . Dodam że zęby na prawdę są w opłakanym stanie. Co robić ?

Zęby można leczyć w znieczuleniu ogólnych lub z użyciem tzw. gazu rozweselającego (podtlenku azotu). Utrzymywanie tak zniszczonych zębów w jamie ustnej działa nie tylko miejscowo powodując ból zębów, ale też negatywnie na cały organizm. Jeśli dziecko nie chce współpracować mimo przygotowania i wytłumaczenia w domu planowanych zabiegów stomatologicznych, to wymienione wyżej opcje wydają się jedynymi aktualnie.