Jak postępować z próchnicą u 2-letniego dziecka?

Corka 2,5 roku miala prochnice gornych jedynek, udało się oczyścić ząbki, było włożone lekarstwo, które niestety wypadło po kilku dniach, na kolejnej wizycie dziecko niestety nie chciało otworzyć już buzi, lekarz więc uznał żeby zostawić ząbki otwarte i zalecił dokładnie czyścić i oplukiwac solą fizjologiczną. Po konsultacji z innym lekarzem doradzono mi usunięcie mleczakow pod narkozą. Jak postąpić najlepiej? Wolałabym wyleczyć te górne jedynki (bo jest taka szansa że córka się w końcu da przekonać) niż usuwać. Na razie nic się nie dzieje, nie ropieje ani nie boli. Jak długo te zęby mogą być otwarte?
KOBIETA, 41 LAT 10 miesięcy temu

Próbować leczyć górne jedynki: Jeśli istnieje szansa, że Twoja córka w końcu zgodzi się otworzyć buzię, warto podjąć próbę leczenia próchnicy na górnych jedynkach. Skonsultuj się z lekarzem stomatologiem specjalizującym się w leczeniu dzieci, który może zastosować odpowiednie techniki i metody, aby pomóc Twojej córce czuć się bardziej komfortowo podczas zabiegu.

Usunięcie zębów pod narkozą: Jeśli próba leczenia górnych jedynek nie przynosi rezultatów i Twoja córka nie jest skłonna współpracować podczas leczenia, usunięcie zębów pod narkozą może być rozważane. Jest to opcja, która może być konieczna, jeśli ząbki są w złym stanie i leczenie nie jest możliwe w tradycyjny sposób.

Regularna higiena jamy ustnej: Bez względu na decyzję dotyczącą leczenia, ważne jest utrzymanie regularnej i skrupulatnej higieny jamy ustnej u Twojej córki. Czyść jej zęby dokładnie dwa razy dziennie szczoteczką dla dzieci i stosuj pastę do zębów dostosowaną do wieku dziecka. Dodatkowo, oplukiwanie ust solą fizjologiczną może pomóc w utrzymaniu higieny jamy ustnej.

Czas, przez jaki zęby mogą być otwarte, może się różnić w zależności od indywidualnych czynników i stopnia zaawansowania próchnicy. Ważne jest monitorowanie stanu zębów Twojej córki, regularne wizyty u lekarza stomatologa oraz konsultacja z ekspertem w dziedzinie stomatologii dziecięcej w celu ustalenia najlepszego planu leczenia.

Pamiętaj, że opisane powyżej informacje mają charakter ogólny, a najlepszą radą i planem leczenia dla Twojej córki będzie konsultacja z lekarzem stomatologiem specjalizującym się w leczeniu dzieci.

Tanie usługi stomatologiczne Białystok