Początek próchnicy u 17-miesięcznego synka

Witam, u mojego 17msc synka zauważyłam białe plamki i takie malutkie wżery na ząbkach górnych, pewnie to początek próchnicy, jednak obawiam się lapisacji, bo starsza córka miała lapisowane i niestety i tak się pokruszyły, czy jest inna opcja? a i jeszcze pojawił się taki nieprzyjemny zapach z ust syna.... Proszę o pomoc, dodam, że jestem z małej mieściny i jeżeli nie pójdę z gotowym rozwiązaniem, zostanę odesłana zkwitkiem, bądz znów będzie nieudolna lapisacja.

Witam. Najskuteczniejszą metodą jest regularne mycie ząbków dziecka. Szczególnie ważne jest czyszczenie zębów przed snem oraz nie podawanie w nocy mleka i słodkich napojów. Jeśli ząbki będą czyste - próchnica na pewno się nie rozwinie.