Plamki na zębach u 10-miesięcznego dziecka

witam u mojej 10 mies.córci zauważyłam takie kredowe plamki na górnych jedynkach .zobaczyłam to gdy zjadla kasze a gdy umyłam jej te zabki to tak jakby juz nie było tego.myje jej ząbki codziennie przed snem pasta elmex niestety je raz w nocy mleko.w dzień pije z kubka a z butli je tylko do spania 2 razy i na noc raz i potem raz w nocy.co to może byc

Witam
Jeżeli plamki znikły po umyciu zębów, to mogły być to resztki jedzenia. Mogą być to także początki tzw. próchnicy butelkowej. Przyczyna takiej próchnicy związana jest często z podawaniem posiłków i słodkich napojów przed snem lub w trakcie snu w butelce (zarówno w nocy , jak i przed drzemką w środku dnia). Po takim karmieniu zęby powinny być umyte.