Jak radzić sobie z dentofobią?

Muszę usunąć prawdopodobnie 2 zęby Mam dentofobię. Boje się bólu zwłaszcza po zabiegu. Nie wiem jak się będę czula czy dam radę normalnie funkcjonować. Ten gabinet nie ma znieczulenia podtlenkiem azotu. Czy taki zabieg można robić w trakcie okresu?
KOBIETA, 35 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry. Podtlenek azotu nie jest znieczuleniem , działa jako uspokojenie emocjonalne pacjenta (lekkie otumanienie) i zabieg wymaga wykonania klasycznego znieczulenia. Można wykonywać zabiegi podczas miesiączki ale proszę pamiętać o zakazie prowadzenia samochodu po zabiegu. Ból po usunięciu zęba można skutecznie leczyć lekami na receptę. Alternatywą jest leczenie w narkozie.