Czy pasta dewitalizacyjna może być tak długo w mleczaku?

Witam, moja 4 letnia córka ma założoną w zębie devipastę ( ząb 85). Chodzi z tym już 16 dni i nie pozwala sobie jej wyciągnąć. Próbowano na siłę(nie można było otworzyć buzi), podtlenek azotu też nie można było zastosować bo córka nie chciała nawet usiąść na fotelu. Co mam teraz zrobić, czy pasta dewitalizacyjna może być tak długo w mleczaku. Czy pozwolić jej samej wypaść. Jeśli opatrunek zabezpieczający dewipastę wypadnie a devipasta będzie nadal w zębie- to czy jest to bezpieczne. Nie wiem co

Witam serdecznie,
Niestety, ale nie powinno się zbyt długo chodzić z pastą dewitalizacyjną w zębie, a szczególnie w zębach mlecznych. Dodatkowo, jeśli wypadnie wypełnienie zabezpieczające Devipastę, może dojść do podrażnienia innych tkanek.
Trzeba wytłumaczyć córce, że konieczne jest wykonanie takiego zabiegu i wykonać go w podtlenku lub bez niego. Zawsze można jeszcze skorzystać z narkozy.

Witam,
wkładka dewitalizacyjna powinna być usunięta po ok 7-10 dniach. Oczywiście wszystko zależy od ilości założonego leku.
Jeżeli dziecko nie współpracuje , to sam podtlenek azotu na niewiele się zda , a jakiekolwiek działanie "na siłę" tylko pogarsza sytuację. Można rozważyć zastosowanie leków uspokajających , a jeżeli to nie pomoże , to alternatywą jest zrobienie zabiegu w pełnej narkozie - jednak wtedy trzeba przeprowadzić wcześniejszą konsultację ze stomatologiem i anestezjologiem.
Pozdrawiam,
lek.stom.Łukasz Wojszwiłło
www.dentalcorner.pl