Na czym polega sedacja podczas porodu?

proszę o odpowiedz jak działa sedacja. czy mogę prosić o podanie takiego środka oprócz znieczulenia podpajeczynówkowego po którym zasnę i bede spokojna. Bardzo boję się porodu ale zwłaszcza naturalnego dlatego wybrałam cesarkę ale nie chce być podczas niej świadoma i chce być bardzo spokojna. NAJBARDZIEJ BOJE SIĘ ZE NIE ZADZIAŁA ZNIECZULENIE. PROSZĘ TAKŻE O ODPWIEDZ CZY DZIEKI SEDACJI NIE BEDE CZUŁA BÓLU GDYBY ZNIECZULENIE NIE ZADZIAŁAŁO

Milena Lubowicz

Proszę pamiętać, że wszystkie leki, które są Pani podawane przenikają przez łożysko do dziecka i maja wpływ na to jak maluch będzie po porodzie oddychał. Sam zabieg cięcia trwa krótko i standardowo nie podaje się leków nasennych. O szczegółach proszę porozmawiać z anestezjologiem na wizycie premedykacyjnej.
Pozdrawiam

Witam!
Sedacja do porodu jest możliwa tylko po odcięciu pępowiny od łożyska, inaczej każdy lek podany matce znalazłby się u dziecka. Także pozostaje nadzieja, że znieczulenie zadziała, a jedyną w zasadzie alternatywą jest podanie podtlenku azotu wziewnie w mieszaninie o nazwie ENTONOX, ale nie wiem czy jest to gdzieś jeszcze stosowane.