Witam serdecznie,
Nie ma powodów do obaw - zabieg usuwania ósemek jeśli wykonywany jest prawidłowo, jest całkowicie bezbolesny. Jeśli ósemka została zakwalifikowana jako mogąca dawać objawy, to polecam jak najszybsze jej usunięcie.
Jeśli będzie się odwlekać ten zabieg, może powstać przy niej stan zapalny. To nie tylko wpłynie to na komfort zabiegu, ale też może pogorszyć późniejsze gojenie.
Jeśli chodzi o strach przed dentystami, to obecnie nowoczesne gabinety dysponują wieloma udogodnieniami, które pomagają w walce z lękiem. Zabiegi w podtlenku azotu, zabiegi w narkozie, przycisk wyłączający od razu fotel stomatologiczny, komputerowe znieczulenia i wiele innych.
Jeśli chodzi o zwiększone krwawienie, to koniecznie trzeba o tym poinformować lekarza. Tak samo o zażywanych lekach. I najlepiej nie umawiać się na zabieg podczas miesiączki.
Zabiegi stomatologiczne nie należą do przyjemnych, a usuwanie zębów szczególnie 8 jest trudne i bywa czasochłonne. Żeby zminimalizować przykrości stosujemy leczenie farmakologiczne w postaci znieczuleń i środków przeciwzapalnych. Do stomatologa idziemy nie dlatego, że lubimy tylko dlatego, że jest taka potrzeba.
Dzień dobry. Jeżeli pani lekarz udzielił takiej rady, to raczej nie musi się Pani obawiać, że ósemka natychmiast zacznie boleć. Oczywiście leżący poziomo ząb jest trudniejszy w czyszczeniu łatwiejszy do zaatakowania przez bakterie. Dlatego przy dłuższym czekaniu wzrasta prawdopodobieństwo stanów zapalnych. Ból na drugi dzień po wizycie, jest raczej wyrazem Pani lęku przed wyrwaniem, a także komplikacjami jeżeli Pani nie usunie zęba. Dlatego proszę zachować spokój i usunąć ząb u doświadczonego chirurga. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz
Zęby mądrości są zazwyczaj problematyczne, co potwierdza i Pani przypadek. Jeśli zależy Pani, aby ząb usunąć komfortowo i bez stresu, to mimo wszystko zalecam wcześniejszą wizytę prywatną, gdzie przy pomocy nowoczesnego komputerowego znieczulenia lub sedacji podtlenkiem azotu stomatolog usunie Pani ząb szybko i bez bólu. Proszę się nie obawiać, nie będzie boleć, natomiast im dłużej Pani czeka, tym niestety dolegliwości bólowe mogą przybierać na sile, bo taka już „uroda” ósemek. A na strach przed dentystą polecamy lekturę naszego poradnika - „Bądź bystry u dentysty. Jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa”. Mamy nadzieję, że zmotywuje Panią do zmiany myślenia i pozytywnie nastroi do wizyty☺
Pozdrawiamy,
stankowscy.com.pl
facebook.com/badzbystry
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Strach przed ekstrakcją zęba – odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała
- Lęk przed wizytą u dentysty – odpowiada Lek. dent. Aleksandra Pracka-Gudynowska
- Usunięcie ósemki a narkoza – odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała
- Lęk przed wizytą u stomatologa – odpowiada Lek. dent. Katarzyna Kochańczyk
- Lęk przed znieczuleniem i wizytą u dentysty – odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała
- Ukruszony ząb z plombą – odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz
- Czy wyrzynające się ósemki mogą spowodować powiększone węzły chlonne na szyi? – odpowiada Lek. dent. Maria Młyniec
- Jak radzić sobie ze strachem przed dentystą w dorosłości? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Kiedy należy usunąć ósemki? – odpowiada Lek. dent. Katarzyna Kochańczyk
- Co zrobić aby nie bać się dentysty? – odpowiada Dr n. med. Barbara Galińska
artykuły
Co zrobić z dziewiątymi i dziesiątymi zębami? Michał przeżył traumę u dentysty
Dorosły człowiek ma 32 zęby stałe, jednak u niektó
Strach przed dentystą
Strach przed dentystą określany jest jako dentofob
Kiedy warto usunąć ósemki? Jak bezboleśnie pozbyć się niepotrzebnych zębów mądrości?
- Ósemki - zwyczajowe określenie trzecich zębów tr