Lęk przed usunięciem ósemki

Witam! Moj problem polega na usunieciu ósemki. Ząb ten ma dole rosnie mi poziomo. Dentysta radzil by usunąć na kasę chorych. Powiedzial ze moge dlugo czekac nawet do roku. Ja panicznie boje sie dentystów. Na widook krwi czesto slabne i mam problemy z krzepliwosciom krwi. Moje pytanie brzmi czy zabieg taki może byc bolesny? I czy moze mnie bolec non stop zanim doczekam sie na zabieg. Przyznam ze nie bolal a wczoraj sie o tym dowiedZiałam i dzisiaj mnie kluje i jestem przerażona.

Witam serdecznie,
Nie ma powodów do obaw - zabieg usuwania ósemek jeśli wykonywany jest prawidłowo, jest całkowicie bezbolesny. Jeśli ósemka została zakwalifikowana jako mogąca dawać objawy, to polecam jak najszybsze jej usunięcie.
Jeśli będzie się odwlekać ten zabieg, może powstać przy niej stan zapalny. To nie tylko wpłynie to na komfort zabiegu, ale też może pogorszyć późniejsze gojenie.

Jeśli chodzi o strach przed dentystami, to obecnie nowoczesne gabinety dysponują wieloma udogodnieniami, które pomagają w walce z lękiem. Zabiegi w podtlenku azotu, zabiegi w narkozie, przycisk wyłączający od razu fotel stomatologiczny, komputerowe znieczulenia i wiele innych.
Jeśli chodzi o zwiększone krwawienie, to koniecznie trzeba o tym poinformować lekarza. Tak samo o zażywanych lekach. I najlepiej nie umawiać się na zabieg podczas miesiączki.

Zabiegi stomatologiczne nie należą do przyjemnych, a usuwanie zębów szczególnie 8 jest trudne i bywa czasochłonne. Żeby zminimalizować przykrości stosujemy leczenie farmakologiczne w postaci znieczuleń i środków przeciwzapalnych. Do stomatologa idziemy nie dlatego, że lubimy tylko dlatego, że jest taka potrzeba.

Dzień dobry. Jeżeli pani lekarz udzielił takiej rady, to raczej nie musi się Pani obawiać, że ósemka natychmiast zacznie boleć. Oczywiście leżący poziomo ząb jest trudniejszy w czyszczeniu łatwiejszy do zaatakowania przez bakterie. Dlatego przy dłuższym czekaniu wzrasta prawdopodobieństwo stanów zapalnych. Ból na drugi dzień po wizycie, jest raczej wyrazem Pani lęku przed wyrwaniem, a także komplikacjami jeżeli Pani nie usunie zęba. Dlatego proszę zachować spokój i usunąć ząb u doświadczonego chirurga. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz

Zęby mądrości są zazwyczaj problematyczne, co potwierdza i Pani przypadek. Jeśli zależy Pani, aby ząb usunąć komfortowo i bez stresu, to mimo wszystko zalecam wcześniejszą wizytę prywatną, gdzie przy pomocy nowoczesnego komputerowego znieczulenia lub sedacji podtlenkiem azotu stomatolog usunie Pani ząb szybko i bez bólu. Proszę się nie obawiać, nie będzie boleć, natomiast im dłużej Pani czeka, tym niestety dolegliwości bólowe mogą przybierać na sile, bo taka już „uroda” ósemek. A na strach przed dentystą polecamy lekturę naszego poradnika - „Bądź bystry u dentysty. Jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa”. Mamy nadzieję, że zmotywuje Panią do zmiany myślenia i pozytywnie nastroi do wizyty☺

Pozdrawiamy,
stankowscy.com.pl
facebook.com/badzbystry