Najważniejsze to zrobić pierwszy krok :) Przekona się Pani jakie obecnie mamy fantastyczne środki znieczulające.
Najpierw otrzyma Pani znieczulenie miejscowe, cieniuteńką igiełką w dziąsło (taki „komar”), aby następnie podać właściwy anestetyk (dozowany komputerowo).
Nasi pacjenci zgodnie twierdzą, że nic ich nie bolało, nawet podczas niełatwych ekstrakcji. Owszem, po zabiegu pojawią się lekkie odrętwienie czy opuchlizna, ale nie jest to dyskomfort wart demonizowania.
Sama Pani zobaczy – wcale nie będzie strasznie :)
Witam. Musisz zaufać dentyście. Najlepiej wybierz kogoś z polecenia. Usuwanie powinno być bezbolesne. Nie jest to zabieg przyjemny, ale lekarz swoim podejściem i fachowością powinien maksymalnie zmniejszyć Twój stres. Powodzenia.
Najlepiej się po prostu przełamać i zaufać lekarzowi. Istotą stomatologii nie jest straszenie pacjentów;), tylko pomoc i leczenie chorób zębów, dziąseł itd. Pacjent, który unika dentysty, niezależnie od przyczyny, skazuje się na poważne dolegliwości, ryzyko poważnych chorób, nie tylko jamy ustnej, ale również chorób ogólnych. Przy nowocześnie wyposażonym gabinecie oraz doświadczonym zespole lekarzy, nie ma mowy o stresie i bólu. Wiele ośrodków stosuje komfortowe znieczulenie np. sedację wziewną, czyli znieczulenie tzw. gazem rozweselającym, po którym dozna Pani stanu fizycznego odprężenia, luzu, może nawet utnie sobie drzemkę. Innym rodzajem znieczulenia jest komputerowe znieczulenie the Wand, które jest podawane przez specjalną końcówkę przypominającą długopis. Za jej pomocą już przy przyłożeniu jej do dziąsła pacjenta, tkanki ulegają znieczuleniu. W efekcie całe znieczulenie, jak i leczenie jest bezbolesne i mniej stresujące. Zaręczam, że nic Pani nie poczuje. Jeśli chce się Pani dowiedzieć więcej o tym, jak przełamać swój strach przed dentystą to polecamy lekturę naszego poradnika stomatologicznego dla pacjentów „Bądź bystry u dentysty. Jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa”, który napisaliśmy m.in. z myślą o pacjentach, takich jak Pani. Trzymamy kciuki!:)
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Lęk przed wizytą u dentysty – odpowiada Lek. dent. Aleksandra Pracka-Gudynowska
- Jak wyleczyć ogromną ilość kamienia nazębnego? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Jak pokonać lęk przed bólem u stomatologa? – odpowiada Lek. dent. Katarzyna Kochańczyk
- Metoda znieczulenia przy leczeniu kanałowym – odpowiada Lek. dent. Danuta Mackiewicz
- Lęk przed znieczuleniem i wizytą u dentysty – odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała
- Dlaczego nasiliła się nadwrażliwość na zimna zęba po leczeniu? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Czy zęby można wyleczyć pod narkozą? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Jak przełamać strach przed dentystą? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Jak poradzić sobie z lękiem przed dentystą? – odpowiada Mgr Krystyna Zelek
- Jak radzić sobie ze strachem przed dentystą w dorosłości? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski