Czy ten zabieg może pobudzić nowotwór?

Dzien dobry. Mam pytanie do lekarza onkologa. Choruje na czerniaka. Z powodu zlaman kregoslupa i niedowladu nogi od 3 lat kilka dni temu mialam zrobiona operacje ABLACJA PULSACYJNYM PRADEMO WYSOKIEJ CZESTOTLIWOSCI KORZENIA L4 I L5W OBREBIESEGMENTURUCHOWEGOL4 L5i L5/S1 PRAWOSTRONNIE. Czy ten zabieg nie wplynie na pobudzenie i rozsiew czerniaka? Dziekuje.
KOBIETA, 62 LAT 6 miesięcy temu

Dzień dobry , podała Pani zbyt mało danych nt. rozpoznania,lokalizacji,leczenia i obecnego stanu zaawansowania czerniaka oraz przyczyn złamań kręgosłupa i niedowładu nogi. Nie mogę więc bez tych danych odpowiedzieć czy i ew. jaki wpływ na zaawansowanie czerniaka będzie miał wspomniany zabieg. Proszę koniecznie skontaktować się z onkologiem prowadzącym Pani leczenie czerniaka !