Czy bHCG wykonane 12 dni po stosunku jest wiarygodne?

Dzień dobry, Uprzejmie proszę o informację czy bHCG wykonanie 12 dni po stosunku jest wiarygodne (wynik <1,2). W czasie danych 12tu dni wystąpił okres wywołany Duphastonem (Duphaston przyjmowano w związku z opóźnieniem miesiączki). Czy w danym wypadku można wykluczyć 100%ciążę? czy należy powtórzyć BHCG i kiedy. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję dla pewności powtórzyć badanie około 15 dnia po stosunku. Raczej po 12 dniach wynik też powinien być wiarygodny.