Czy biały nalot na boku języka to grzybica?

Od dość długiego czasu mam na na bokach języka taki jakby biały nalot, który schodzi w części, gdy się czyści język szczoteczką. Nie czuję żadnego bólu, pieczenia ani nic innego. Tylko jest ten nalot. Widział to już nie jeden lekarz i nic nigdy o tym nie wspominał. Czy to jest groźne? Może to jakaś grzybica? Proszę bardzo o pomoc..

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć bez badania . Sadze ze warto jest wykonać badania diagnostyczne