Czy ból piersi u kobiety po zabiegu wycięcia gruczolakowłókniaka jest powodem do zmartwień?

Witam, rok temu miałam zabieg nic niby nie groźnego - gruczolakowłókniak 3cm; histopatologia wyszła ok. Teraz w czerwcu mam wizytę u onkologa kontrolnie, ale ostatnio byłam u ginekologa kontrolnie i stwierdziła pani doktor ,ze mam twade gruczoły w piersiach i mam to skonsultować z onkologiem, ale od jakiś 2-3 miesięcy boli mnie pierś po zabiegu czy jest się czym martwić ?

Zwiększenie spoistości piersi przed miesiączką jest rzeczą normalną. Okresowe pobolewanie w miejscu operacji może być związane na przykład ze zmianą pogody. Osoby wrażliwe odczuwają bóle po różnych interwencjach, czy złamaniach. Po tak długim czasie nie należy łączyć tego z możliwymi powikłaniami. Dobrze, że ma Pani wizytę kontrolną. Dla pewności. Badanie jest konieczne.