Czy ból ręki może mieć jakiś związek z guzkiem?

Mam 34 lata, dzisiaj podczas rutynowego badania lekarz ginekolog wykrył mi guz sutka. Dostałam skierowanie na badanie USG, które mam jak najszybciej zrobić - powiem szczerze, że ta wiadomość jest dla mnie szokiem.

Pragnę nadmienić, iż od ponad pół roku boli mnie prawa ręka, głównie łokieć, powodując czasem drętwienie palców, dłoni oraz ból przy podnoszeniu rzeczy itd. Lekarz na skierowaniu napisał guzek na h 12 - czy ból ręki może mieć jakiś związek z guzkiem? Pragnę nadmienić, iż nie rodziłam, jestem osobą praworęczną i pracuję na komputerze,

Witam serdecznie.

Proszę się nie denerwować na zapas. Ponad 80% guzów piersi to zmiany łagodne. Dolegliwości bólowych ręki i drętwienia nie wiązałabym z obecnością guzka, a raczej z z przeciążeniem/zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa szyjnego, co może być związane z Pani pracą. Proponuję wizytę u neurologa, a także aby w okresie wolnym od pracy starała się Pani odciążać kręgosłup, oraz uprawiać sport, np. pływanie.

Pozdrawiam serdecznie