Drętwienie lewej ręki od łokcia po opuszki palców - jak zbadać przyczyny?

Mężczyzna 48 lat. Od miesiąca czuję drętwienie lewej ręki od łokcia po opuszki palców. Pragnę zaznaczyć, iż dużo wcześniej miewałem takie drętwienia, ale miały one miejsce w nocy, w trakcie spania, gdy leżałem na lewej stronie ciała, uciskając lewą rękę. Po obudzeniu się i wykonaniu kilku ruchów dłonią, drętwienia mijały. Jednak obecnie drętwienie odczuwam przez cały czas. Do tego doszło jeszcze uporczywe swędzenie sutka lewej piersi. Jestem tym zaniepokojony. Proszę o opinię. Gdzie się udać, jakie badania wykonać?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
jedną z częstszych przyczyn podobnych dolegliwości są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa - konieczna weryfikacja w RTG. Nie mam informacji na temat Pana ogólnego zdrowia, a to bardzo istotne. U diabetyków dolegliwości o takim charakterze mogą wynikać z neuropatii cukrzycowej. Potencjalnych przyczyn jest znacznie więcej, dlatego wskazane jest przeprowadzenie różnicowania opartego na wywiadzie i badaniu lekarskim, uzupełnionego wynikami badań dodatkowych oraz ew. konsultacji specjalistycznych.

Pozdrawiam