Budzenie nocne z powodu silnego bólu ręki od łokcia do palców

witam mam 27 lat od 2 tygodni budzę się w nocy z powodu silnego tępego i później piekącego ból ręki od łokcia do palcy i następuje drętwienie, jak rozruszam się to przechodzi jednak później podczas dnia mam odczucie drętwienia przy pisaniu na klawiaturze przy makijażu, jednak silne bóle są tylko w nocy tak jakby ręce ktoś mi obił a potem podpalał. na początku była to tylko prawa ręka a teraz drętwienie czuję w lewej. do jakiego lekarza sie z tym udać?

Szanowna Pani

Uważam, że w pierwszej kolejności powinna Pani wykonać badanie elektromiograficzne EMG i dopiero z jego wynikiem udać się do ortopedy.
Objawy które Pani opisuje wynikają z ucisku nerwu. Badanie EMG pozwoli z dużą dokładnością stwierdzić, w którym miejscu wywierany jest ucisk (np.kręgosłup, łokieć, nadgartek itp.). Ortopeda znając miejsce ucisku będzie mógł zaproponować właściwe leczenie.
Np. ucisk nerwu pośrodkowego w miejscu zwanym kanałem nadgarstka powoduje zespół cieśni kanału nadgarstka - szczegółowe informacje na temat tej choroby znajdzie Pani na stronach mojego ośrodka - klinikanadgarstka.pl .

Z wyrazami szacunku
lek. Jędrzej Kosmowski