Rozchodzące się bóle nadgarstka

dzień dobry. od jakiegoś czasu boli mnie nadgarstek, ból jest taki rozchodzący się , ostry, czasami nie moge zrobić żadnego ruchu czy np. nie pozwala mi niczego zrobić dłonią bo ból narasta. zaznaczam, że nie miałam żadnego urazu . czasami boli mnie to kilka dni potem przestaje i na nowo. zmiennie. nie wiem do kogo mam się udać z tym .

Szanowna Pani

Można postawić u Pani podejrzenie zespołu cieśni kanału nadgarstka. Żeby sprawę zdiagnozować powinna Pani wykonać badanie elektromiograficzne - EMG. Proszę poszukać Pracownię EMG najbliższą miejsca zamieszkania i umówić się na badanie (nie jest potrzebne żadne skierowanie). Oprócz tego powinna Pani wykonać zdjęcie RTG ręki w 2 projekcjach: AP i skośnej oraz nadgarstka w projekcji bocznej (do wykonania RTG wymagane jest skierowanie od dowolnego lekarza np.rodzinnego). Po wykonaniu badań proszę udać się do ortopedy. Jeśli z EMG będzie wynikać, że ucisnięty jest nerw pośrodkowy na poziomie kanału nadgarstka, nie powinna Pani zwlekać z zabiegiem operacyjnym, ponieważ uciśnięty nerw ulega stopniowej martwicy, co może spowodować trwały ubytek funkcji ręki nawet po operacji. Natomiast samej operacji nie musi się Pani obawiać - jest bezbolesna i trwa 20-30min. Także przebieg pooperacyjny nie jest jakoś specjalnie uciążliwy. Po 3 tygodniach można wrocić do pełnej aktywności, o ile oczywiście nie doszło wcześniej martwicy nerwu. W celu dokładniejszych informacji proszę zajrzeć na stronę: www.klinikanadgarstka.pl.

Z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski
klinikanadgarstka.pl