Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozchodzące się bóle nadgarstka

dzień dobry. od jakiegoś czasu boli mnie nadgarstek, ból jest taki rozchodzący się , ostry, czasami nie moge zrobić żadnego ruchu czy np. nie pozwala mi niczego zrobić dłonią bo ból narasta. zaznaczam, że nie miałam żadnego urazu . czasami boli mnie to kilka dni potem przestaje i na nowo. zmiennie. nie wiem do kogo mam się udać z tym .
KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowna Pani

Można postawić u Pani podejrzenie zespołu cieśni kanału nadgarstka. Żeby sprawę zdiagnozować powinna Pani wykonać badanie elektromiograficzne - EMG. Proszę poszukać Pracownię EMG najbliższą miejsca zamieszkania i umówić się na badanie (nie jest potrzebne żadne skierowanie). Oprócz tego powinna Pani wykonać zdjęcie RTG ręki w 2 projekcjach: AP i skośnej oraz nadgarstka w projekcji bocznej (do wykonania RTG wymagane jest skierowanie od dowolnego lekarza np.rodzinnego). Po wykonaniu badań proszę udać się do ortopedy. Jeśli z EMG będzie wynikać, że ucisnięty jest nerw pośrodkowy na poziomie kanału nadgarstka, nie powinna Pani zwlekać z zabiegiem operacyjnym, ponieważ uciśnięty nerw ulega stopniowej martwicy, co może spowodować trwały ubytek funkcji ręki nawet po operacji. Natomiast samej operacji nie musi się Pani obawiać - jest bezbolesna i trwa 20-30min. Także przebieg pooperacyjny nie jest jakoś specjalnie uciążliwy. Po 3 tygodniach można wrocić do pełnej aktywności, o ile oczywiście nie doszło wcześniej martwicy nerwu. W celu dokładniejszych informacji proszę zajrzeć na stronę: www.klinikanadgarstka.pl.

Z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski
klinikanadgarstka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy