Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 7 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uwolnienie nerwu pośrodkowego: Pytania do specjalistów

Czy te dolegliwości po operacji uwolnienia nerwu łokciowego są normalne?

Witam,4 06 miałam operację uwolnienia nerwu łokciowego palec 5 dalej drętwy,ból od łokcia do nadgarstka i drętwy łokieć czy to normalne?Podczas operacji miałam podaną "neuroliza"-dlaczego
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

O czym może świadczyć drętwienie ręki po operacji cieśni nadgarstka?

7 miesięcy temu miałam operacje cieśni nadgarstka od 2 miesięcy drętwieje mi ręka i jest bolesne uczucie ciągnięcia uczucie takie jakby nerw za mocno podcięty
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co jest powodem problemów z utrzymaniem równowagi?

Witam. Chciałabym skonsultować z Państwem moje dolegliwości. Od paru lat mam problem z utrzymaniem równowagi , często przy dłuższym staniu tracę równowagę zwłaszcza w sytuacji kiedy patrzę do góry albo unoszę ręce do góry. Zdarza mi się słabnąć i ten... Witam. Chciałabym skonsultować z Państwem moje dolegliwości. Od paru lat mam problem z utrzymaniem równowagi , często przy dłuższym staniu tracę równowagę zwłaszcza w sytuacji kiedy patrzę do góry albo unoszę ręce do góry. Zdarza mi się słabnąć i ten stan utrzymuje się przez kilka dni. Czuje wtedy odrętwienie tylnej części głowy , zawroty głowy, sztywną szyję, niekontrolowany ślinotok i miejscowo (placki) gęsią skórkę na rekach która powoduje ból . Nie mogę chodzić i chwieję się na nogach. Dolegliwości te trwają od lat i z roku na rok pogłębiają się. Dodatkowo ostatnio pojawiły się problemy ze wzrokiem. Widzę świetliste niebieskie pasy. Rok temu w czasie stojącej pracy zasłabłam i trafiłam do szpitala na oddział neurologiczny. Wykonano MRI głowy, echo serca, MRI kręgosłupa szyjnego, przepływy tętnic szyjnych. Dodatkowo ponieważ dokuczała mi cieśń nadgarstka miałam wykonany zabieg. Od tego momentu moja ręka nie odzyskała sprawności a dodatkowo nie mogę nic nią zrobić. Nie mam w niej siły , jest opuchnięta i sino-fioletowa, drętwieje i piecze. Miałam wykonane ponownie USG nadgarstka i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. We wszystkich powyższych badaniach nie wykryto żadnych nieprawidłowości. Neurolog skierował mnie na fizjoterapię. Po zabiegu polegającym na masażu szyi i karku nie byłam w stanie poruszać się przez ok dwa tygodnie, bardzo drażniły mnie dźwięki. Nadmienię również , że generalnie mam niskie ciśnienie. Lekarze rozkładają ręce i nie wiedzą co zrobić z moim przypadkiem. Proszę o poradę co mogę zrobić i gdzie mogła bym się udać aby zdiagnozować i podjąć leczenie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Czy na cieśń nadgarstka potrzebny jest zabieg?

Badanie wskazuje na zespol ciesni nadgarstka po stronie prawej umiarkowanego stopnia.czy jest potrzebny zabieg

Co zrobić w przypadku nacięcia nerwu w nadgarstku?

Jestem po wypadku ręki, rozcięcie piłą nadgarstka ręka nie działa tak jak powinna na usg wyszło że blizna mi pociągła nerw na 4mm. Czuję mrowienie 3 palca i połowę czwartego co z tym zrobić ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak ćwiczyć dłoń po operacji cieśni nadgarstka?

Dzień dobry. Wczoraj miałam wykonany zabieg na cieśń nadgarstka. Nie mogę zgiąć palców w pięść , czy to normalne? Jak ćwiczyć dłoń ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

O czym może świadczyć pieczenie po zabiegu cieśni nadgarstka?

Witam serdecznie.Jestem miesiąc po zabiegu cieśni nadgarstka ale od samego początku bardzo piekło mnie ciecie(około 4 cm) pomimo znieczulenia i do tej pory nadal jest to pieczenie w środku do tego wrażenie ze ciągnie mnie coś do kciuka od tej... Witam serdecznie.Jestem miesiąc po zabiegu cieśni nadgarstka ale od samego początku bardzo piekło mnie ciecie(około 4 cm) pomimo znieczulenia i do tej pory nadal jest to pieczenie w środku do tego wrażenie ze ciągnie mnie coś do kciuka od tej blizny i do palców 4 i 5,nie mogę bez tego dziwnego uczucia ciągnięcia rozprostować normalnie dłoni dopiero po dłuższym uciskaniu i pomocy drugiej ręki mogę rozłożyć wszystkie palce,blizna jest jeszcze opuchnięta ale martwi mnie czy to powinno tak wygląda,dodam jeszcze ze nie mogę normalnie zgiąć reki w kciuku tak jakby ja coś tam blokowało .Jestem po fizykoterapii tens,laser i magnetronic,chciałabym zapytać czy to normalne zjawisko bo rozmawiając z osobami które już przeszły ten zabieg nie miały takich problemow.Martwi mnie to czy coś nie zostało uszkodzone.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

Zwolnienie po operacji uwolnienia nerwu łokciowego

ile można być na l4 po operacji uwolnienia nerwu łokciowego lewego ?

Ile dni przed zabiegiem powinnam odstawić Xarelto?

Ula Biorę codziennie Xarelto 20 mg. W dniu 10.01.2019r. mam zabieg na cieśń nadgarstka. Ile dni przed zabiegiem powinnam odstawić Xarelto.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak długo ręka dochodzi do sprawności po uwolnieniu nerwu łokciowego?

Jak długo ręka dochodzi do sprawności po uwolnieniu nerwu łokciowego(lewego) ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak złagodzić ból związany z cieśnią nadgarstka w ciąży?

Dobry wieczor, moja przyjaciółka od dwóch tyg cierpi na cieśń nadgarstka, dowiedziała się ze musi być wykonana operacja jednak sprawa się komplikuje ponieważ jest w 4 miesiącu ciąży, martwi się czy zabieg na to nie jest szkodliwy dla dziecka,... Dobry wieczor, moja przyjaciółka od dwóch tyg cierpi na cieśń nadgarstka, dowiedziała się ze musi być wykonana operacja jednak sprawa się komplikuje ponieważ jest w 4 miesiącu ciąży, martwi się czy zabieg na to nie jest szkodliwy dla dziecka, jak to wyglada od strony medycznej? Jeśli musi czekać na zabieg po urodzeniu to czy jest jakiś sposób żeby złagodzić ból? Jakieś ćwiczenia?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak długie zwolnienie po operacji cieśni nadgarstka?

Jestem po zabiegu cieśni nadgarstka jak długo mogę przebywać na zwolnieniu zabieg był 9 01 2019 a w maju mam mieć zabieg na drugiej ręce
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy takie wyniki EMG świadczą o tym, że czeka mnie operacja?

Witam wynik EMG czy czeka mnie operacja? We włóknach ruchowych lewego nerwu pośrodkowego wydłużenie latencji końcowej, a we włóknach czuciowych tego nerwu brak odpowiedzi. Fala F i przewodnictwo w nerwie pośrodkowym prawym oraz nn. łokciowych wraz z rowkiem w normie. Neuropatia lewego nerwu pośrodkowego, zmiany najpewniej w przebiegu cieśni nadgarstka lewego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego piecze mnie ręka?

Witam serdecznie od jakiegoś czasu mam silny, rwacy piekacy bol ręki,palce są zasiniale i jest trochę spuchnieta ulge przynosi mi przykładanie do niej coś chłodnego. Dodam ze przeszłam badania na stawy echo rtg klatki piersiowej wszystko jest ok sprawdzane mi... Witam serdecznie od jakiegoś czasu mam silny, rwacy piekacy bol ręki,palce są zasiniale i jest trochę spuchnieta ulge przynosi mi przykładanie do niej coś chłodnego. Dodam ze przeszłam badania na stawy echo rtg klatki piersiowej wszystko jest ok sprawdzane mi też ciesn nadgarstka też nie to mam zmiany w odcinku szyjny konsultowalam się z dwoma neurochirurgami pierwszy powiedział ze właśnie te dolegliwości związane są z szyja i zakwalifikował mnie na operację drugi neurochirurg powiedział ze mam zmiany w szyji ale nie dawały by takich dolegliwości i kazał brać naproxen i nic nie robić ta ręka przez 2 tygodnie. Ból mam okropny i nie wiem co mam robić czy iść na operację. Czy moje dolegliwości mogą być spowodowane zapaleniem lub zatorowoscia zyl bo nie miałam tego sprawdzanego
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy zabieg cieśni nadgarstka można wykonać kilkukrotnie?

Witam. Kilka lat temu - dokładnie 6 miałem dwa zabiegi cieśni nadgarstka. Najpierw prawa ręka, a kilka tygodni później lewa. Wtedy zabiegi skończyły się sukcesem. Niestety obecnie znów powróciły dolegliwości nadgarstków oraz łokcia. Ręce drętwieją, palce itp Czy w takiej sytuacji mogę mieć ponownie wykonany zabieg na cieśniach nadgarstka?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy można usunąć fragment nerwu pośrodkowego ręki?

Dzień dobry, czy można usunąć fragment nerwu pośrodkowego ręki.Syn urodził się z przerostem nerwu pośrodkowego,jest po 4 operacjach wyszczuplających tkanki ręki i ma 8 lat, a jego nerw pośrodkowy ma grubość obecnie 2 cm.Wiem, że nerw odpowiada za czucie i... Dzień dobry, czy można usunąć fragment nerwu pośrodkowego ręki.Syn urodził się z przerostem nerwu pośrodkowego,jest po 4 operacjach wyszczuplających tkanki ręki i ma 8 lat, a jego nerw pośrodkowy ma grubość obecnie 2 cm.Wiem, że nerw odpowiada za czucie i ruch ręką więc mam wątpliwości czy można to wykonać lub czym zastąpić duży nerw.Gdzie szukać pomocy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy moje dolegliwości mogą oznaczać komplikacje po zabiegu nadgarstka?

Witam .Miesiąc temu miałam zabieg na cieśnie nadgarstka.Wszystko wydaje się dobrze tylko jedno ale.Strzela ,klika mi w przegubie,ręka jest jakby mało zwinna.Ciężko mi trzymać małe przedmioty i ciężko podnieść np. szklankę .Rano zaciśnięcie pięści jest niemożliwe a zacisk jest słaby.Palce... Witam .Miesiąc temu miałam zabieg na cieśnie nadgarstka.Wszystko wydaje się dobrze tylko jedno ale.Strzela ,klika mi w przegubie,ręka jest jakby mało zwinna.Ciężko mi trzymać małe przedmioty i ciężko podnieść np. szklankę .Rano zaciśnięcie pięści jest niemożliwe a zacisk jest słaby.Palce opuchnięte .Czy to normalne ,czy coć żle zrobione?Dziękuje za odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Dlaczego odczuwam drętwienie i mrowienie ciała?

Dzień dobry, Od jakiegoś czasu mam dziwne mrowienia i drętwienia ciała. Drętwieje mi prawa noga, od kolana w dół. Drętwieją mi ręce, szczególnie w nocy. W prawej dłoni mam od dwóch miesięcy ścierpnięte cały czas dwa palce. Serdeczny i mały.... Dzień dobry, Od jakiegoś czasu mam dziwne mrowienia i drętwienia ciała. Drętwieje mi prawa noga, od kolana w dół. Drętwieją mi ręce, szczególnie w nocy. W prawej dłoni mam od dwóch miesięcy ścierpnięte cały czas dwa palce. Serdeczny i mały. W małym palcu tym ścierpniętym, codziennie po parę razy mam takie dziwne mrowienia, które trwają parę sekund. W tym samym czasie , kiedy mam mrowienie w tym palcu odczuwam także mrowienie koło ust ( w dolnej części). Mrowieje mi także policzek po prawej stronie, oraz część nosa. Jest to bardzo nieprzyjemne. Byłam już dwa razy u neurologa. Zlecono mi badania krwi na poziom elektrolitów (wyszły dobrze), zrobiłam próbę tężyczkową (wyszła ujemna), robiłam także badania pod kątem boleriozy ( wynik negatywny). Byłam również u angiologa, robiłam przepływy ( wszystko w porządku ). Na te zdrętwiałe palce, byłam u dwóch różnych ortopedów. Jeden powiedział, że to przez kręgosłup, zlecił rehabilitację, a drugi kazał przyjść na operację, twierdząc, że to jest zapalenie nerwu rowka łokciowego, i należy uwolnić nerw, ponieważ to on odpowiada za moje zdrętwiałe palce. Nie wiem już co mam robić, gdzie jeszcze udać się na wizytę. Cały czas drętwiej mi prawa noga, jak również mam mrowienia na twarzy ( policzek oraz wokół ust i nosa ). Jestem po operacji zatoki szczękowej. Myślałam, że chore zatoki były przyczyną moich mrowień na twarzy. Ale minęło już 4 miesiące po operacji, a ja nadal mam te same objawy. Martwię się , że to coś poważniejszego. Proszę o poradę, jakie powinnam jeszcze zrobić badania. Dziękuję. Kobieta, 42
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Problemy z kręgosłupem szyjnym u 30-latki

Witam, proszę o pomoc. Mam problemy z kręgosłupem szyjnym od kilku lat. Wcześniej były drętwienia rąk, omdlenia, bóle co jakiś czas. Z badań wcześniej nic nie wychodziło eeg, th, rm, cieśnie nadgarstka. Pod koniec tamtego roku chodziłam... Witam, proszę o pomoc. Mam problemy z kręgosłupem szyjnym od kilku lat. Wcześniej były drętwienia rąk, omdlenia, bóle co jakiś czas. Z badań wcześniej nic nie wychodziło eeg, th, rm, cieśnie nadgarstka. Pod koniec tamtego roku chodziłam na masaże, jednak później miałam wrażenie, że gorzej się po nich czuje. Od początku roku mam straszne bóle karku, okolic łopatek, czasami pieczenie w szyi po prawej stronie, do tego ból ręki, od miejsca pod obojczykiem, bark, przez całą rękę, aż do palcy. Czasem mam też dziwne wrażenie wzrokowe jakby mi przedmioty skakały. Ból jest praktycznie nieustający, jak przestanie boleć jeden dzień w tyg to już sukces, często budzę się ze sztywnością karku, która potrafi trwać kilka dni, mimo, że staram się ćwiczyć i ruszać. Nie mogę spać po nocach, łykam pełno tabletek przeciwbólowych, tizanor nie pomaga, przeciwzapalne też nie. Nie dawno miałam rezonans z opisu: "wyrównanie fizjologiczne lordozy cechy dehydratacji krążków c2/c3 c3/c4 c4/c5 c5/c6 c6/c7 drobny naczyniak ok 3,6mm w obrębie trzonu c4 po stronie prawej torbiele okołokorzeniowe na poziomie c7/Th1 po stronie prawej 7mm po lewej 5 mm" Dostałam od neurolog skierowanie na: magnetronic, krio, laser, i cwiczenia metoda mckenzie. Jednak nie wiem czy przy naczyniaku taka rehabilitacje moge odbywac? Czy nie potrzebna jest tez konsultacja z innym specjalista a propo tego naczyniaka i torbieli ? Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Jak leczyć te odbijania i krwawienia z odbytu?

Witam. Wystąpiło u mnie podejrzenie choroby Leśniewskego-Crohna. Najpierw dokuczały mi hemoroidy ale niestety nawracają cały czas. W zeszłym roku zaczęły mi doskwierać nadgarstki ( stwierdzona oburęczna cieśń nadgarstków w małych stopniu ). Pół roku temu zaczęły boleć mnie kolana i... Witam. Wystąpiło u mnie podejrzenie choroby Leśniewskego-Crohna. Najpierw dokuczały mi hemoroidy ale niestety nawracają cały czas. W zeszłym roku zaczęły mi doskwierać nadgarstki ( stwierdzona oburęczna cieśń nadgarstków w małych stopniu ). Pół roku temu zaczęły boleć mnie kolana i czasami ból jest nie do zniesienia . Porobiłam wszelkie badania krwi pod kątem reumatoidalnego zapalenia stawów lecz wszystko wychodziło do tej pory w normie , Ob , crp również więc zasugerowano mi abym zbadała jelita. Wyszła krew utajona. Z kolonoskopii wyszło że mam na zastawce krętniczo-kątniczej dwa płaskie owrzodzenia śr. 7-10mm, pokryte włóknikiem. Zaś z badania histopatologicznego błona śluzowa w zastawce jest z obrzękiem, zaburzeniem architektoniki , ogniskową dysplazją reaktywną, niewielkim naciekiem zapalnym z przewagą granulocytów kwasochłonnych oraz ziarnina z dna owrzodzenia. Z kolejnych badań ferrytyna , kalprotektyna wyszły w normie zas żelazo za niskie (23) , pasożytów brak . Dolegliwości jakie mi dokuczają to bóle brzucha oraz głowy , zaparcia bez biegunek , wzdęcia , ciągle odbijanie oraz krwawienia z odbytu ... Może ktoś byłby w stanie mi pomóc ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty