Drętwienie palca u ręki a wynik EMG

Od 3 tygodni drętwieje mi palec wskazujący prawej ręki, pojawia się ból przedramienia, a także ból w okolicy prawej łopatki. Na początku ból nie pozwalał mi spać w nocy, teraz śpię dobrze. Po dwóch tygodniach zrobiłam badanie EMG nadgarstka, które nie wykazało cieśni. Bardzo proszę o odpowiedź, po jakim czasie od wystąpienia objawów ZCN badanie EMG wskaże pozytywny wynik???

Aleksander Ropielewski

To zależy od stopnia ucisku na nerwy. Warto wykonać badnaie USG nadgarstka, które pokaże czy jest przerost tkanki łącznej uciskającej nerwy w kanale nadgarstka. Poza tym należy ywkluczyć ucisk nerwów na wyższym poziomie (kręgosłup, splot ramienny, łokieć).