Mrowienie dłoni przy szybkim opuszczaniu ich w dół

Mam dziwne mrowienia w dłoniach. Dzieje sie tak przy szybkim opuszczaniu dloni w dól. Od pracy przy klawiarurze boli mnie nadgarstek i stawy w srodkowym i wskazującym palcu dłoni. Czy jest się czym martwic? wystarczy jakas masc? Dziękuje Bożena

Wskazane byłoby wykonać badanie MRI odcinka szyjnego kręgosłupa. W przypadku zmian zwyrodnieniowych lub nieprawidłowości anatomicznych z uciskiem na korzenie nerwowe lub nerwy może dochodzić do ich drażnienia w zależności od zmiany postawy ciała i stosunków anatomicznych. Można też zrobić rtg klatki piersiowej z oceną szczytów płuc, czyli tam gdzie przebiega splot ramienny.
Drugą sprawą jest ból nadgarstka podczas pracy na klawiaturze, ból palców może być objawem zespołu cieśni. Należałoby wykonać usg nadgarstka i ewentualnie badanie EMG.