Czy brak miesiączki jest skutkiem przyjmowania tabletek?

Witam, od dwóch miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne Vines (wczesniej brałam Belare, ale wpływała na mnie negatywnie). Podczas pierwszego opakowania przy tabletkach placebo okres nie wystąpił. W trakcie kolejnego opakowania tydzień przed okresem pojawiły się brązowe upławy z domieszką krwi. Ustały po 4 dniach, poźniej występowały nadal ale co jakiś czas. Dzisiaj jestem przy 4 tabletce placebo a krwawienia miesiączkowego nadal brak. Dodam, że przedwczoraj dostałam silny ból brzucha taki jak zazwyczaj zwiastuje u mnie okres. Ciąże wykluczam ponieważ nigdy nie pominęłam tabletki, a z chłopakiem zawsze stosujemy podwójne zabezpieczenie. Czy taka sytuacja jest normalna? Czy brak okresu jest skutkiem przyjowania tabletek i czy powinnam martwić się upławami?

Dodatkowymi plamieniami, zwłaszcza przez pierwsze 3 miesiące przyjmowania nowych tabletek, nie ma się co martwić. Jeśli po 3 opakowaniu krwawienie z odstawienia nie wystąpi, proszę zgłosić się do ginekologa.