Czy brak miesiączki jest spowodowany karmieniem piersią?

Witam. Urodziłam w październiku 2016. Pierwsza miesiączka była w lipcu 2017. Jak do tej pory były w miarę regularnie około 30 dni. Problem pojawił się miesiąc temu ( trochę ponad miesiąc ). Ostatnia miesiączka była 11 stycznia. W 18 dniu cyklu wystąpiły plamienia. Byłam na wizycie u lekarza, została zrobione usg i wszystko jest prawidłowo. Od 11 stycznia do dnia dzisiejszego miesiączki nie ma. Czy może być to spowodowane tym że cały czas karmie piersią?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W trakcie karmienia piersią cykl może być nieregularny, może nie występować. Jednak powinna być Pani pod opieką lekarza, gdyż również wiele chorób może powodować brak miesiączki.