Czy brak miesiączki mógł być spowodowany anemią?

Dzien dobry. Mam pytanie. Poronilam w kwietniu 2017. Bylo to poronienie samoistne calkowite. Nie mialam zabiegu. Ostatnie krwawienie/plamienie mialam na poczatku sierpnia 2017 i od tamtej pory nic sie nie pojawilo. W ogole nie dostalan miesiaczki. Mieszkam w UK i nie mam mozliwosci poprostu isc do ginekolga na badania a lekarz nie chce mi przrpisac ani usg ani lekow na wywolanie tylko nadal kaze mi czekac. 2 moesiace temu pozbylam sie dopiero anemii. Czy brak miesiaczki mogl byc spowodowany wlasnie anemia? I czy to normalne ze okres mogl tak dlugo sie nie pojawic? Czy to oznacza ze dzieje sie cos zlego? Dziekuje.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Brak okresu w tym wieku może oznaczać ciążę lub zaburzenia hormonalne. Może też być spowodowane niedoborem masy ciała. Ciążę Pani wykluczyła, więc należy poszukiwać innych przyczyn. Na pewno nie wolno zostawić Panią bez diagnostyki.