Odstawienie plastrów Evra a możliwość ciąży

Na początku września odstawiłam plastry evra i w sobotę będzie 3 tygodnie jak spóźnia mi się miesiączka, byłam u ginekologa i zrobił on usg mówiąc, że ciąży tu nie widzi. Zalecił mi zrobić jeszcze test ciążowy i przypisał tabletki na wywołanie miesiączki, kazał je brać jeśli test też potwierdzi, że nie jestem w ciąży. Moje pytanie brzmi: czy powinnam zaczekać aż okres sam wróci i jak długo może to trwać i czy powinnam długo czekać, czy wziąć te tabletki na wywołanie jeśli nie ma ciąży ?

Jezeli ciaza sie nie potwoerdzi w badaniu hcg, moze Pani albo czekac spokojnie na powrot miesiaczki, albo wziac tabletki na wywolanie krwawienia. Po odstawieniu plastrow cykl fizjologiczny moze pojawic sie pozniej