Czy brązowy śluz oznacza chorobę?

Witam! Mam 13 lat i jeszcze nie dostałam pierwszej miesiączki. Ostatnio kolor mojego śluzu z pochwy (wiem że powinien być biały i był do pewnego momentu) jest brązowy, czasem ciemnobrązowy. Nie chcę jednak iść do ginekologa, gdyż bardzo się tego wstydzę. Czy jest to jakaś choroba? Czy będzie to w przyszłości sprawiało problemy z zajściem z w ciążę?
13 LAT ponad rok temu

Witaj.

Opisywany przez Ciebie śluz może być krwawieniem miesiączkowym. Pierwsze miesiączki mogą być nieregularne, skąpe.

Dla wykluczenia zaburzeń ginekologicznych sugerowałabym wizytę u lekarza ginekologa. Nie masz się czego obawiać. Na początku wspomnij, że jesteś dziewicą i że jest to Twoja pierwsza wizyta u ginekologa. Lekarz na pewno uwzględni ten fakt w trakcie wizyty.

Pozdrawiam.