Pierwszy okres a brązowy śluz

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące pierwszego okresu. Mam 15 lat. Mam już włosy łonowe i pod pachami. Niepokoję się, ponieważ regularnie co miesiąc z mojej pochwy wydobywa się błona z śluzem i nie wiem co jest grane, nie wiem, czy muszę iść do ginekologa. Miałam już biały śluz, wszystko ok, a tu od 3 miesięcy zawsze 1. dnia miesiąca brązowy śluz ok. 5 dni. Czy ten brązowy śluz to jest właśnie pierwszy okres czy jeszcze nie? I jeśli nie to czy to może być niepokojące, że mam 15 lat i jeszcze nie mam pierwszego okresu czy tak się zdarza i nie mam się czym martwić? Zastanawiam się czy powinnam już z moim problemem pójść do ginekologa, ale stwierdziłam, że najpierw zapytam tutaj, bo może panikuję i tak naprawdę nie ma powodu do obaw. Jak to jest z tym pierwszym okresem? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Po około dwóch latach od rozwoju piersi powinna pojawić się pierwsza miesiączka. Na 6 do 18 miesięcy przed wystąpieniem miesiączki z pochwy wydobywa się biała wydzielina. Jeżeli miesiączka nie pojawi się do 16 roku życia należy udać się na wizytę do ginekologa.
Pierwsze miesiączki mogą być na tyle skąpe, że jedynym ich objawem może być brązowe przebarwienie na bieliźnie. Jeżeli nie pojawi się miesiączka i nadal będzie utrzymywał się brązowy śluz, konieczna będzie wizyta w gabinecie ginekologa.
Pozdrawiam