Czy chore nerki wpływają na oczy?

Witam, mam kamienie na prawej i lekko na lewej nerce, czasem bolą biorę rovatinex ale nie wiele pomaga, czy oczy mają coś wspólnego z nerkami? Bo po obudzeniu mam jakby przekrwione ale potem w ciągu dnia są w lepszym stanie, to przez oddawanie moczu? Co innego poradzić na te nerki?

Witam.oczywiście kamienie mają wpływ na oczy. Natomiast powinien Pan zbadać jakiego typu Pan ma kamienie. W zależności od tego co wyjdzie w moczu należy dostosować dietę. Druga sprawa to jakość wody. Przy kamicy woda powinna być mało twarda mało zmineralizowana np woda Jana.proponuje w domu dobry filtr do wody lub dwa. Pozdrawiam serdecznie