Czy czas podania zastrzyku antykoncepcyjnego ma znaczenie?

witam jestem mamą 4 miesiecznej coreczki. karmie ją piersią i dlatego zdecydowalam sie na zastrzyk antykoncepcyjny. lekarz przepisal mi lek ale wykupilam go dopiero za mc i wtedy w laboratorium pielęgniarka zrobila mi zastrzyk . czy czas podania zastrzyku jest wazny czy zabezpieczenie dziala Magda

Lek. Katarzyna Szymczak

Zastrzyk najlepiej wykonać w pierwszym dniu miesiączki, jeśli już Pani miesiączkuje, jeśli nie to po wykluczeniu ciąży.
Pozdrawiam