Czy czekają mnie kolejne operacje kręgosłupa?

Witam.jestem po 4 operacjach odcinka l/s.bardzo proszę o interpretacje mojego wyniku MR.dodam ze przy ostatnim zabiegu doszlo do perforacji worka oponowego.wczesniejsze zabiegi to implantacja,plif coflex.a oto wynik badania MR...obustronnie boczne wypuklenia pierscieni włóknistych krążka miedzykregowego L4L5 zwezajace dolne odcinki otworow miedzykregowych,widoczne pasma bliznowate otaczajace korzen nerwowy.odczynowe wzmocnienie pokonttrastowe szpiku podchrzestnego przyleglych trzonow kregow L4L5.niewielka ilosc plynu w otworze po laminektomii po stronie lewej. Czy jesli jest plyn to moze dojsc do kolejnego zabiegu ?

Płyn nie jest wykładnikiem konieczności zabiegu. Musi Panią ocenić bezpośrednio neurochirurg na wizycie. Kwestia dolegliwości i stanu pacjenta. Jednocześnie przepraszamy za tak długi okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.