Czy moje badania kręgosłupa są powodem do zmartwień?

Witam mam pytanie czy to zle mam zmniejszenie fizjologicznej lordozy oraz niewielka lewostronna skolioza ledzwiowego odcinka kregoslupa .przemieszczenie ku tylowii kręgu l5 wzgledem s1 o ok.3.5mm .cechy dehydratacji krazkow miedzykregowych na poziomach th11/th12 l4/l5 i l5/s1 obnizenie wysokosci krazkow miedzykregowych na poziomach th11 th12 i l5s1 zminy zwyrodnienowo przeciazeniowe trzonow kregow l5s1 przy sasiadujacych blaszkach granicznych . Odcinkowe dotrzonowe wypuklenie tylnej czesci dolnej blaszki granicznej trzonu kregu th11 .wyostrzenie krawedzi trzonowcl5s1 na poziomie l4l5 obwodowe wypuklenie struktur krazka m /k modelujace worek oponowy oraz przewezajace dolne czesci kanalow korzeniowych . Na poziomie l5s1obwodowe uwypuklenie struktur krazka m/k modelujace worek oponowy oraz przylegajace do korzeni nerwow rdzeniowych l5 w nieco wiekszym stopniu po stronie prawej co na to powiecie???

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie dolegliwości? jakiś uraz? konieczna ocena przez lekarza ortopedę/ neurochirurga
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.