Badanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa 41-latka

Badanie odcinka ledzwiowego kregoslupa.Wysokosc trzonow prawidlowa.Na poziomie L4- L5 przebudowa zwyrodnieniowa sasiadujacych nieregularnych powierzchni trzonow oraz zaostrzenie przednich i tylnych krawedzi trzonow przechodzace w niewielkie osteofity.Zmiany degeneracyjnekrazkow miedzykregowych na poziomach L2-L3.L4-L5.L5-S1.Na poziomie L4-L5 centralno dwustronne wypadanie krazka miedzykregowego z uciskiem przedniej powierzchni worka oponowego oraz zwezenie dolnej czesci otworow miedzykregowych

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.