Dyskopatia - rezonans magnetyczny kręgosłupa

Badanie MR odcinka ledzwiowego kregoslupa wykonano w sekwencjach TSE, SE, tirm w obrazach T1 i T2 zaleznych, w dwoch plaszczyznach. Zniesienie fizjologicznej krzywizny odcinka ledzwiowego kregoslupa z nieprawidlowym ustawieniem trzonu L4, ktory jest przemieszczony do przodu w stosunku do L3 o ok. 6mm. Lewostronna skolioza odcinka ledzwiowego kregoslupa. Nieco obnizona wysokosc trzonu L4, bez cech zlamania. Obnizona intensywnosc sygnalu krazkow miedzykregowych L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 swiadczaco i ich czesciowej dehytrazacji. Na poziomie L1-s2 asymetria otworow miedzykregowych, lewy nieco wezszy. Na poziomie L2-3 uwypuklenie krazka miedzy kregowego na calym obwodzie, krazek wpukla sie w obreb kanalu kregowego na gleboksc 4 mm, nieco modeluje worek oponowy i nieco zweza otwory miedzykregowe. Na poziomie L3-4 szerokolukowe uwypuklenie krazka miedzykregowego na 3.8mm, nieco zweza otwory miedzykregowe. Na poziomie L4-5 uwypuklenie krazka miedzykregowego na 7.5mm, krazek wypelnia lewy zachylek boczny, nieco obustronnie wpukla sie w otwory miedzykregowe. Na poziomie L5-S1 szerokolukowe uwypuklenie krazka miedzykregowego na 6mm, krazek nieco przemieszcza sie ku gorze po tylnej sciane trzonu L5, wada rozwojowa trzonu - rozszczep?
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl