Czy częste oddawanie moczu może być jednym z objawów ciąży?

Mam takie pytanie - od kwietnia tego roku, zaraz po urodzeniu córki zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Od paru dni oddaję mocz ok. 10 razy w dzień i 2 razy w nocy. Nie mam żadnych dolegliwości, nie boli mnie podbrzusze, nie odczuwam pieczenia okolic intymnych. Zastanawiam się, czy mogłam zajść w ciążę?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Częste oddawanie moczu to jeden z późniejszych objawów ciąży. Jeżeli stosuje Pani antykoncepcję prawidłowo, ciąża to najmniej prawdopodobne rozpoznanie.

Częste oddawanie moczu u kobiet zwykle jest objawem zakażenia układu moczowego. Może jednak towarzyszyć wielu innym chorobom (np. cukrzycy). Proponuję udać się do swojego lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania (m.in. badanie ogólne moczu) i postawi rozpoznanie.