Czy da się coś zrobić z szybko przetłuszczającymi się włosami?

Witam, Moje pytanie dotyczy tłustych włosów, a mianowicie ich zbyt szybkiego przetłuszczania się. Na następny dzień są już beznadziejne, a na wieczór nie nadają się już do niczego, tylko do mycia, muszę je myć codziennie, bo inaczej czuję duży dyskomfort. Używałam różnych szamponów na tę przypadłość - żaden nie okazał się skuteczny, w tej chwili używam szamponu ze skrzypu, gdyż spośród przeróżnych kolorowych specyfików na rynku chyba on jest w miarę wskazany. Nie wiem co mam zrobić, zazdroszczę tym którzy nie mają tego problemu i mogą myć głowę nawet co 2-3 dzień. Nie mam problemów ze zdrowiem, dbam o włosy bardziej niż ci, którzy nie dbają o nie wcale (farbowanie, prostownica), a mimo to są jakie są. Nie biorę i nie brałam nigdy tabletek antykoncepcyjnych - tak na wszelki wypadek uprzedzę i biorę suplement od miesiąca gdyż chcę poprawić stan gęstości włosów. Proszę mi doradzić jakiś w miarę skuteczny środek na ten problem, myślę, że wizyta w tym przyp. u lekarzy itd. jest zbędna przecież to tylko przetłuszczające się włosy... Liczę na konkretną odp. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niestety włosy tłuste podobnie jak tłusta cera wymagają szczególnej troski w codziennej pielęgnacji. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków do typu włosów i nie ma tu niestety złotego środka który sprawdzi się u wszystkich.Nie ma możliwość polecania danego preparatu, gdyż wówczas jest to reklama. Proszę tak jak do tej pory wybierać środki przeznaczone do tego typu włosów.
Niestety częste mycie włosów doprowadza do pobudzenia gruczołów łojowych i nadmiernego wydzielania łoju co skutkuje przetłuszczeniem się włosów. Polecam jeszcze artykuł na temat właściwej pielęgnacji - http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowy.

Pozdrawiam