Problem z przetłuszczającymi się włosami u 18-latki

Mam problem z przetłuszczającymi się włosami do tego stopnia,że muszę je myć codziennie. Czy to prawda,że przetłuszczenie ich przez kilka dni mogłoby pomóc w przywróceniu ich do ''normalności' ? W jaki jeszcze sposób mogę o nie dbać ?

Przetłuszczanie włosów jest spowodowane nadmierną produkcją łoju. Jak dotychczas nie zostało udowodnione, że zbyt częste mycie głowy może nasilać większą produkcję łoju. Aby złagodzić dolegliwości warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem.