Czy depresja jest uleczalna?

Mam ocd i od tego depresje po tatusiu i ukazała mi sie rok po ur dziecka,wiec pewnie urodzenie przyspieszylo ta jakze ..obrzydliwa,, chorobe,ktorej nie zamierzam miec!!.W pracy i zyciu problemow nie mam,ale odkad jest ocd i depresja to zycie stracilo sens...Bralam asentre do 150mg,hydroksyzyne,trittico,mozarin,faxolet,lamilept,anafranil i zero skutkow ubocznych i zero poprawy.Tragediaaa nad tragediami.Jak pomoc sobie lekami skoro mozna jak zaden na mnie nie dziala?.Fizycznie jestem przebadana i zdrowa na 100%.Na terapie poznawcza chodzilam rok do certyfikowanego terapeuty i zero poprawy.Moze ktos powie jak depresja jest uleczalna,bo mi sie zdaje,ze to g....ma sie do konca zycia....Prosze mi tu nie pisac o nie traceniu nadzieii,skoro panstwo tego nie macie.Prosze wierzyc,ze nie ma nic gorszego niz bezradnosc!!!!

Witam serdecznie,
Warto czasem zmienić sposób leczenia, gdy brak efektów. Świetnym psychiatrą jest na przykład dr Krzysztof Małyszczak.
A jeśli chodzi o psychoterapię, to gdyby miała Pani ochotę spróbować podejścia systemowego - zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę: lucjamaria@wp.pl lub tel. 51314 3368
Depresja jest "zaproszeniem", by się lepiej o siebie samą zatroszczyć. Pewnie robi to Pani, ale w psychoterapii możemy zobaczyć, co warto zmienić, skąd się wzięły pewne schematy działania i wyborów. Macierzyństwo z reguły uskrzydla, ale też zmienia styl życia o 360 stopni, gdy mamy za mało wsparcia od bliskich - bywa ciężko. Nie wiem, czy Pani maluszek jest już fazie buntu 2-latka, czy wszystko jeszcze przed Panią... Warto przygotować się na to :)
Życzę Pani dużo cierpliwości i siły do walki o lepszy komfort życia.
Pozdrawiam serdecznie
Łucja Fitchman