Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Differin działa na czerwone plamy po trądziku?

Stosuję Zorac na trądzik, ale chciałabym przejść na Differin bo podobno działa tak samo, a jest łagodniejszy (tak zaleciła mi dermatolog)1.Czy Differin działa na czerwone plamy po trądziku? 2. Czy używanie Differinu czy łagodnym grudkowo-krostkowym trądziku 3-4 razy w tygodniu wystarczy i da efekty (zmniejszenie pryszczy i śladów po nich) czy to za rzadko i trzeba codziennie? 3. Chcę pozamykać rumień IPLem -czy wystarczy odstawić Differin na tydzień przed,jeśli skóra będzie go tolerwała dobrze?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Dzień dobry

Każdy reaguje inaczej na terapię. czasami reakcja jest nieprzewidywalna.
Differin redukuje zmiany zapalne (grudki i krosty). Objawem ubocznym stosowania preparatu może być zaczerwienienie.
Proszę ściśle przestrzegać zaleceń dermatologa w przypadku farmacetyków i kosmetologa w przypadku zabiegów redukujących rumień.

serdecznie pozdrawiam

Iwona Jakubiak

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy