Czy długotrwały stres może spowodować trądzik różowaty?

Witam. jestem po 3 kuracji aknenorminem. mam popękane naczynka oraz rumień. ciągle niestety przeglądam się w lustrze, nadmiernie pielegnuje cere, cera swędzi i jest coraz gorzej podrazniona. Mam ciągłe złe myśli ze moze to rozwinąć trądzik rózowaty. Czy długotrwały stres może spowodować trądzik różowaty ?

Dzień dobry prosze skonsultować się u lekarza medycyny estetycznej, przy tradziku różowatym stosuje sie zabiegi IPL na wyciszenie zmian naczyniowych oraz peelingi medyczne.