Czy dolegliwości te mogą być wywołane zapaleniem?

Witam, od miesiąca mam ból w lewym podżebrzu , który nasila się po jedzeniu. Ból czasem promieniuje do plecow i pojawia się również z prawej strony i dołku podsercowym. Jedzenie powoduje zwiększenie dolegliwości. Ból zazwyczaj nasila się 2 h po jedzeniu. Gastroskopia 1,5 roku temu wykazała przewlekle zapalenie żołądka z metaplazja jelitowa . Czy dolegliwości te mogą być wywołane zapaleniem? Ostatnio nie odzywialam się zbyt zdrowo.

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą sugerować także niedokrwienie jelit, wskazana kontrola u gastroenterologa/ chirurga.
Pozdrawiam