Czy dziąsło może nie zagoić się prawidłowo?

Witam, 3 tygodnie temu miałam wycinaną chirurgicznie ósemkę, tydzień temu szwy zostały ściągnięte a dziś zauważyłam dziurę między dziąsłem a siódemką. Na ten moment ta dziura mnie nie boli ani nic się nie wylewa jednak boję się że będą się tam zbierać resztki jedzenia Czy w tej sytuacji powinnam mieć ponownie szyte dziąsło ? Czy może nie jest to powód do stresu i miejsce samo zarośnie ?
KOBIETA, 18 LAT 8 miesięcy temu

Po usunięciu 8 szczególnie jak byłą widoczna dziąsła jest za mało aby zakryć całą ranę i takie miejsce po usuniętym zębie goi się "od dołu". Taki dołek po woli będzie znikał aż do całkowitego wygładzenia dziąsła. Nie ma potrzeby ponownego szycia. Czasem może zdążyć się że resztki pokarmu tam się będą gromadziły, trzeba wtedy intensywnie płukać i będzie ok.