Czy dziecko z bólem oczu powinno mieć szkła z fotochromy?

Witam,moja corka ma 5 lat,narzekala na bol oczek,podczas bilansu pieciolatki nie odczytala wszystkich obrazkow,lekarz skierowal nas do okulisty. Podczas badania wyszlo ze corka ma astygmatyzm 1.50 i 3.00 . W maju mamy umowiona kolejna wizyte do okulisty,tym razem z zakropieniem oczkow. Mieszkamy we Wloszech i chcialam dowiedziec sie czy powinna corka miec szkla z fotochromy??Slyszalam opinie ze wzgledy na upaly jaki tu sa ze powinnam zainwestowac w fotochromy by chronic oczka corki przed promieniami slonecznymi... prosze o wasze opinie... Z gory dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że należy kierować się zaleceniami lekarza badającego.