Czy dziecko z płynem w uszach może latać samolotem?

Dzień dobry. Syn od kilku miesięcy ma płyn w obu uszach. Niestety pomimo zażywania antybiotyku płyn nie znika lekarze chcą zrobić mu kolejny drenaż (rok temu miał już raz robiony obustronny drenaż). Pech w tym że mamy już zarezerwowane wczasy. Stąd moje pytanie czy przed zabiegiem a co za tym idzie z płynem w uszach dziecko może lecieć samolotem?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udac się do laryngologa dziecięcego i kierowac jego zaleceniami , a kiedy wylot?