Czy e czasie karmienia piersią mogę stosować te krople do oczu?

Dzien dobry, Czy podczas karmienia piersia (dziecko ma 1 miesiac) moge stosowac krople do oczu Mybracin (tobramycinum dexamethasonum) oraz dexamytrex (gentamicini sulfas dexamerhasoni natrii phosphas)? Kuracja mialaby trwac miesiac. Powod liczne gradowki na dolnej powiece oraz zaczerwienienie oka, co swiadczy o stanie zapalnym. Czy lepiej zastosowac leczenie antybiotykiem ogolnym augmentin 1g oraz krem cortineff 2 razy dziennie? Ktore rozwiazanie bezpieczniejsze dla dziecka? Karolina

Dzień dobry,zdecydowanie bezpieczniej stosować leki miejscowo(krople do oczu) niż antybiotyk doustnie.Leki do miejscowego stosowania wchłaniają się do krwiobiegu w minimalnym stopniu,dlatego nie stanowią zagrożenia dla dziecka karmionego przez Panią piersią